O Vanite


Co je Vanite?

Mojí velkou láskou jsou květiny, a obecně vše co krásně voní, kvete a přináší pohodu a klid. Proto jsem se asi před šesti lety přihlásila na svůj první kurz aranžování a začala se tomuto krásnému řemeslu věnovat profesionálně. V průběhu času jsem k aranžování přidala ještě navrhování a tvorbu šperků z korálků, plstění, kumihimo a mnohé další výtvarné techniky. V roce 2009 se koníček definitivně vymknul kontrole a rozhodla jsem se založit si vlastní kreativní studio. Tak vzniklo Vanité.

Čím se Vanité zabývá?

Jak už slogan napovídá, Vanité se primárně věnuje ruční tvorbě šperků a květinových dekorací, ale i občasnému lektorování kurzů apod. Na webu můžete vidět galerie našich výrobků, odkazy na zajímavé akce, kterých se Vanité účastní a v neposlední řadě také rubriku s návody a nápady pro vaše vlastní tvoření. Rozjeli jsme internetový obchod, ve kterém můžete zakoupit jak již hotové výrobky z naší dílny, tak jednotlivé korálky, komponenty a floristický materiál k vlastní tvorbě.

Proč Vanité?

Dlouho jsem přemýšlela o novém názvu pro svoje webové stránky. Měl by co nejvěrněji vystihovat a obsáhnout celou mojí tvorbu. Nápadů bylo spousty, ale stále to nějak nebylo ono. Slova přejatá z cizích jazyků byla příliš krkolomná nebo špatně zapamatovatelná. České výrazy, které by přicházely v úvahu, již byly použité nebo nebyly vypovídající. Až mě napadlo VANITÉ – francouzsky marnivost. A to bylo to pravé. Každá žena či dívka je tak trochu marnivá, chce se zalíbit, zaujmout. Hledá stále něco nového, lepšího, slušivějšího,zářivějšího….něco co ta druhá nemá. Marnivost, v tom dobrém slova smyslu, vyjadřuje naší touhu po krásnu, originalitě a seberealizaci. VANITÉ neboli marnivost se přesně hodí na mojí tvorbu autorských šperků a květinových dekorací, které jsou všechny dělány jako jedinečný nenapodobitelný originál. Neváhejte a vstupte do světa plného barev, květin, korálků a vůní, do kouzelného světa VANITÉ.


Hodně pohody při tvoření jménem Vanité přeje
Jitka.

Vanite obchod

Využijte služeb našeho nově otevřeného e-shopu. V nabídce naleznete nejen originální výrobky z dílny Vanité, ale i široký sortiment materiálu pro výrobu vlastních šperků a aranží, proto neváhejte a pokračujte do obchodu.

Jit na nakup

Vanite na Facebooku

Náhled galerie